Poznaj PowerSharp - system szybkiego ostrzenia łańcucha

w kategorii: Dla drwali i pilarzy

Jeśli masz problem z ostrzeniem łańcucha - Twoje doświadczenie w tym zakresie jest dość znikome, a informacje o kątach ostrzenia, sposobach jego ustawiania i wyrównywanie ograniczników przyprawia Cię o ból głowy... to system PowerSharp® jest czymś na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

W 1947 roku OREGON® wynalazł nowoczesny łańcuch tnący. Przez lata udoskonalał swoje produkty i wprowadzał innowacyjne rozwiązania, takie jak Vibe ban™, Lubrilink™, super szybkie łańcuchy serii “X” i wiele więcej. Jednak dopiero teraz nadszedł czas na prawdziwą rewolucję na rynku układów tnących do pilarek - PowerSharp®.

To oczywiste, że łańcuch pilarki tępi się podczas cięcia. Dodatkowo cięcie w trudnych warunkach i w brudzie, przyspiesza ten proces, co wiąże się koniecznością częstego ostrzenia łańcucha. Doświadczony użytkownik z odpowiednimi narzędziami potrzebuje stosunkowo niewiele czasu (około 10 - 20 min.) aby prawidłowo naostrzyć łańcuch. Natomiast dla okazjonalnego użytkownika pilarki, bez wieloletniego doświadczenia, proces ostrzenia może okazać się bardzo trudnym sprawdzianem, w wielu przypadkach kończącym się koniecznością zakupu nowego łańcucha.

W związku z tym OREGON® opracował i opatentował system szybkiego ostrzenia łańcucha PowerSharp® skierowany do wszystkich bez względu na posiadane doświadczenie, wiedzę i umiejętności, którzy wolą ciąć drewno, a nie marnować czas na ostrzenie tępego łańcucha.

Zobacz jak proste może być ostrzenie łańcucha

Zamontuj ostrzałkę Power Sharp

Kiedy łańcuch się stępi, zamontuj element ostrzący na prowadnicy PowerSharp®.

Dociśnij pilarkę na 3-5 sek

Ustaw podstawę elementu ostrzącego na stabilnym podłożu i lekko dociśnij na 3-5 sekund

Wróć do pracy z ostrym łańcuchem

Teraz możesz wrócić do pracy pilarką o precyzyjnie naostrzonym łańcuchu.

PowerSharp® to 4 innowacyjne produkty stanowiące jedną całość

PowerSharp® to wyjątkowy, opatentowany przez OREGON® system umożliwiający użytkownikowi naostrzenie łańcucha PowerSharp® na pilarce, w czasie pracy, w parę sekund.

System PowerSharp® składa się z czterech komponentów, które współgrają ze sobą, umożliwiając szybkie i łatwe ostrzenie łańcucha PowerSharp® w dowolnym miejscu.

1. Wyjątkowy łańcuch PowerSharp®:

Wyjątkowy łańcuch power sharp

Łańcuch PowerSharp® wyposażony jest w wyjątkowe, anty-odbiciowe odgórnie ostrzone zęby tnące, spełniające wymagania norm ANSI B125.1 i CSA Z62.3. Ogniwa tnące typu dłuto wraz z przeciw-odbiciowymi ogranicznikami głębokości i przeciw-odbiciowymi ogniwami prowadzącymi zapewniają gładkie i efektywne cięcie oraz sprawny przepływ wiórów. Dodatkowo specjalne ogniwo z powłoką diamentową zapewnia ciągłe wyrównywanie powierzchni osełki, a tym samym kontakt płaskiego zęba tnącego z osełką. Na każdym ogniwie tnącym wytłoczony jest diament(LOGO) PowerSharp®.

2. Lekka i zwrotna prowadnica PowerSharp®:

Lekka i zwrotna prowadnica power sharp

Lekka i zwrotna prowadnica PowerSharp® została pomyślana jako bezpośredni zamiennik standardowych prowadnich. Otwory równające i zaczepy przeznaczone do montażu firmowego elementu ostrzącego gwarantują doskonałe dopasowanie zębów tnących do osełki. Natomiast niewielki promień zaokrąglenia ostrza pomaga zredukować energię odbicia.
Prowadnica PowerSharp® dostępna jest w 3 długościach dopasowanych do większości uchwytów montażowych.

3. Osełka:

Oryginalna osełka power sharp

Osełka umieszczona jest wewnątrz elementu ostrzącego montowanego na prowadnicy. Osełkę dopasowaną do okresu eksploatacji łańcucha, należy wymienić przy okazji wymiany łańcucha PowerSharp®.

4. Element ostrzący:

Opatentowany element ostrzący power sharp

Element do zamocowania na czubku prowadnicy PowerSharp®, który należy docisnąć podczas ostrzenia.


*Używając systemu PowerSharp®, należy korzystać wyłącznie z oryginalnych łańcuchów PowerSharp®

4 unikalne komponenty systemu PowerSharp® sprzedawane są w dwóch zestawach:System Power Sharp w 2 zestawach

1) Zestaw zawiera wybraną prowadnicę PowerSharp® i element ostrzący
2) Zestaw zawiera wybrany łańcuch PowerSharp® i osełkę.

Na początek należy zaopatrzyć się w oba zestawy PowerSharp®. Łańcuch można ostrzyć od 5 do 15 razy, w zależności od warunków pracy. Łańcuch należy wymieniać zawsze razem z osełką.

Ważne:
Produkt PowerSharp przeznaczony jest do pilarek mniejszej mocy - pracujacych na podziałce 3/8" i łańcuchu o grubości 1,3 mm.

Wygodny montaż

Prowadnica PowerSharp®

Montaż prowadnicy PowerSharp

Prowadnicę montuje się na pilarce równie łatwo jak inne standardowe prowadnice. Jeżeli potrafisz wymienić prowadnicę, wiesz także, jak dopasować do niej PowerSharp®.

Łańcuch PowerSharp®

Montaż łańcucha PowerSharp

Łańcuch montowany jest także w taki sam sposób, jak wszystkie inne łańcuchy. Jedyne, co różni PowerSharp® od standardowych łańcuchów, to krótszy czas konserwacji.

Dane techniczne

Wymagania dotyczące pilarki spalinowej:

Zalecana pojemność silnika pilarki spalinowej: do 42 dm3
Zalecana moc pilarki spalinowej: 2,3 KM
Dostępne długości: 12“ (30 cm), 14“ (36 cm), 16“ (41 cm)
Łańcuch PowerSharp®: 91 Low Profile™ podziałka 3/8", grubość 0,050"
91 Low Profile™ podziałka 3/8"
Prowadnica PowerSharp®: Laminowana obudowa
Niewymienna końcówka gwiazdkowa
Niewielki promień zaokrąglenia ostrza

* W przypadku pilarek spalinowych zalecane jest 3-5 sekundowe ostrzenie

Wymagania dotyczące pilarki elektrycznej:

Zalecana moc znamionowa silnika: 1 300 Wat przy napięciu 220 V lub wyższym
Minimalna prędkość silnika: 4 000 obr./min
Dostępne długości: Patrz zalecenia dotyczące pilarki spalinowej

Produkty powiązane

Komentarze