Dlaczego warto używać układów tnących marki Oregon


Od momentu stworzenia pierwszego łańcucha ponad 60 lat temu, OREGON® wprowadza na rynek nowe innowacyjne produkty i technologie więcej » opierając się na najnowszych osiągnięciach techniki, np.:
- łańcuchy z niebieskiej serii X - umożliwiające o 16% szybsze cięcie
- PowerSharp - rewolucyjny system ostrzenia łańcucha na pilarce, w czasie pracy w parę sekund.

Produkty OREGON to:
- najlepsza jakość,
- wysoka wydajność cięcia,
- bezpieczeństwo pracy,
- niskie ryzyko odbicia,
- komfort pracy dzięki niskiemu poziomowi wibracji,
- najlepsze właściwości smarujące, przedłużające żywotność produktów,

OREGON® oferuje układy tnące i akcesoria do wszystkich marek urządzeń dostępnych na rynku, w tym do: Stihl, Makita, Dolmar, Husqvarna, Oleo-Mac, Shindaiwa, Echo, Solo i inne.

OREGON® ciągle wprowadza na rynek nowe innowacyjne produkty opierając się na najnowszych osiągnięciach techniki. Dba o wydajność cięcia, zwiększanie bezpieczeństwa, zmniejszanie ryzyka odbicia, zmniejszenie wibracji i właściwości smarujące. OREGON® działa na całym świecie, posiadając własne fabryki w Portland, Oregon USA, Guelph, Ontario, Kanada oraz Curtiba, San Paolo w Brazylii. Posiada również własne centra dystrybucyjne w Tokio, Moskwie, Tewkesbury, Tubingen, Lyonie, Varberg i Mont-Saint Guibert/Courcelles (Belgia).

Firma i ponad 4500 pracowników w pełni angażują się w dbałość o jakość. Strategia rozwoju produktu i proces rozwoju idzie w parze z dwoma ważnymi czynnikami w firmie:
zaawansowaną produkcją oraz kadrą zarządzającą. Posiadamy pełne zaufanie do naszych produktów. Wiemy, że ich jakość i niezawodność sprosta oczekiwaniom.

Ekstremalnie mocna, opatentowana stal

Oregon korzysta z najnowocześniejszych urządzeń laboratoryjnych. Wszystko po to, aby znaleźć najlepszy materiał, który zapewni optymalną wydajność w każdych warunkach cięcia. Szereg badań i eksperymentów doprowadziło do znalezienia rewolucyjnego, mocniejszego o 125% stopu stali OCS-01.więcej »

Własne, unikatowe rozwiązania

Oregon cały czas opracowuje własne, coraz lepsze technologie. W układach tnących Oregon znajdziesz wyjątkowe rozwiązania przedłużające żywotność i wydajność zarówno prowadnicy jak i łańcucha tnącego. więcej »

LUBRI-DAM® to tak zwana zapora, która pozwalająca na utrzymanie smaru w miejscach, gdzie jest on potrzebny. Zaporę LUBRI-DAM® tworzy niewielki próg położony w dolnej części rowka prowadnicy, tuż za otworem smarowym.

LUBRI-JET® redukuje zużycie oleju dzięki kątowemu otworowi smarującemu. Standardowe prostopadłe położenie otworu smarowego zmieniono na położenie kątowe.

 

Lepsze smarowanie czyli dłuższa żywotność i lepsza wydajność

Smarowanie jest czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na ogólną żywotność oraz wydajność zarówno łańcucha tnącego jak i prowadnicy. więcej »

Niewłaściwe smarowanie zniszczy układ tnący tak samo szybko jak niewłaściwe użytkowanie czy konserwacja. Dobre smarowanie natomiast wydłuży żywotność całego układu tnącego przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności.
Aby uskutecznić proces smarowania OREGON® opracował technologie, które pomagają utrzymać więcej oleju, tam gdzie jest on potrzebny – na łańcuchu i prowadnicy.

LubriLink™ to specjalny rowek umieszczony na ogniwie łączącym, który działa jak zbiornik, zapobiegając wyrzucaniu oleju przez siłę odśrodkową.
Kiedy prędkość łańcucha spowalnia lub ustaje całkowicie, przetransportowany w ten sposób olej przepływa do poszczególnych ogniw łańcucha.
W ten sposób olej utrzymywany jest równomiernie na całej długości łańcucha nawet po zakończeniu pracy.

Lubriwell™ to otwór bądź niewielkie wgłębienie w ogniwie prowadzącym łańcucha tnącego. Spełnia on bardzo ważne zadanie - pomaga w rozprowadzeniu oleju wokół całej długości prowadnicy. Więcej oleju zostanie przetransportowane do samego nosa prowadnicy, przedłużając znacznie jej żywotność. Więcej oleju dostępne jest także w strefie występowania większego tarcia - pomiędzy ogniwami prowadzącymi łańcucha a rowkiem prowadnicy.

 

Mniejsze wibracje zwiększają Twoje bezpieczeństwo

Użytkując piłę łańcuchową jesteś narażony na niezbyt komfortowe i często bardzo nieprzyjemne wibracje. Występujące drgania mają wpływ również na Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. więcej »
Ryzyko powstania powikłań zdrowotnych zwiększa się, jeśli używasz piły przez długi czas, a ich rodzaje mogą obejmować problemy z krążeniem, drętwienie rąk lub bolesną wrażliwość na ciepło i zimno.
Oregon® dba o Twoje zdrowie poprzez redukcje wibracji.

Jak mierzymy wysokość drgań?
Drgania występujące w trakcie pracy wykrywane są przez umieszczone czujniki na uchwytach pilarki.
Oregon wykorzystuje opracowaną i powszechnie uznaną międzynarodową metodę pomiaru drgań - "W.A.S." ("Weighted Acceleration Sum").

Jak Oregon® redukuje wibracje? W konstrukcji łańcuchów OREGON® opracowano i zastosowano rozwiązanie antywibracyjne pod nazwą Vibe ban™ pozwalające na ograniczenie poziomu wibracji o co najmniej 30%.
Zastosowano usunięcie niewielkiej ilości materiału z dolnej części ogniwa tnącego.

Kiedy standardowy łańcuch uderza w drewno, zostaje na chwilę zatrzymany i uwięziony pomiędzy drewnem o rowkiem prowadnicy. Taka sytuacja uwalnia ogromną ilość energii. W przypadku Vibe ban™ mała przestrzeń pomiędzy łańcuchem a prowadnicą pozwala działać jak amortyzator – dzięki czemu duża część tej energii jest rozpraszana.

Technologia ta jest opracowywana i udoskonalana od ponad 20 lat.

 

Dowiedz się więcej o Technologiach wykorzystywanych w produktach marki OREGON.