Dbamy o Twoje zdrowie już od 70 lat.

Oregon - to marka znana i ceniona na całym świecie nie tylko ze względu na najwyższą jakość układów tnących, ale również ze względu na innowacyjne technologie i rozwiązania zwiększające Twoje bezpieczeństwo.
Już od ponad 70 lat przy projektowaniu każdego układu tnącego bierzemy pod uwagę jego wydajność i trwałość, ale przede wszystkim testujemy i minimalizujemy wpływ użytkowania układu na Twoje zdrowie.

       Minimalizujemy ryzyko wystąpienia "odbicia"


Co to jest "odbicie"?
Odbicie polega na gwałtownym odrzuceniu pilarki w kierunku operatora z jednoczesnym poderwaniem do góry prowadnicy. Powstaje ono w chwili zetknięcia się górnej ćwiartki obwodu końcówki prowadnicy z twardym przedmiotem, jak np.: gałąź lub kłoda, a także w momencie zakleszczenia się prowadnicy w rzazie.

Ogniwo antyodbiciowe w łańcuchu
Jesteśmy pasjonatami poszukiwania nowych rozwiązań i technologii dlatego projektujemy łańcuchy ze specjalnymi ogniwami antyodbiciowymy, dbając tym samym o zmniejszanie ryzyka wystąpienia "odbicia".

Szerokość noska prowadnicy
Wiele pracy naszych inżynierów można zauważyć również w konstrukcjach prowadnic Oregon.
Projektujemy kształt całej prowadnicy - biorąc pod uwagę przede wszystkim szerokość noska i jego ogromny wpływ na powstanie niebezpiecznych sytuacji.

Kask ochronny dla pilarza
W swojej ofercie posiadamy również kaski z osłoną twarzy, dodatkowo chroniące Twoje zdrowie w przypadku powstania odbicia.

       Zmniejszamy poziom groźnych dla zdrowia wibracji.


Jeśli pracujesz z pilarką zawodowo to zapewne zdajesz sobie sprawę z groźnych dla zdrowia konsekwencji związanych z wibracjami.

Choroba wibracyjna
Choroba wibracyjna jest bardzo groźna i podstępna gdyż rozwija się latami. Zaburzenia przepływu krwi w palcach rąk, bóle podczas odpoczynku, nieodwracalne zmiany w kościach i stawach, a także utrata sił w rękach i nadmierne zmęczenie to tylko niektóre objawy choroby przed i można którą należy się uchronić.

Technologia Vibe-BanTM w układach tnących Oregon
W celu zminimalizowania wibracji opracowaliśmy i opatentowaliśmy technologię Vibe-BanTM pozwalająca na ograniczenie poziomu wibracji o co najmniej 30%.
Duża cześć energii jest pochłaniana przez łańcuch, dlatego też nigdy nie dociera do prowadnicy, piły, a co najważniejsze operatora.

Rękawice zmniejszające wibracje
Ogromnym powodzeniem a przede wszystkim skutecznością ochrony przed wibracjami cieszą się rękawice ochronne, które powinny być w obowiązkowym wyposażeniu każdego pilarza.


Technologia Vibe-BanTM pozwala na ograniczenie poziomu wibracji o co najmniej 30%.

 Rękawice zmniejszające wibracje

Sprawdź w sklepie

      Oferujemy odzież antyprzecięciową najwyższej klasy.


W naszej ofercie znajdziesz kompletne zestawy odzieży ochronnej, które dodatkowo zabezpieczą Cię przed utratą zdrowia lub życia podczas pracy

Spełnione normy bezpieczeństwa
Buty, spodnie, kurtki, kaski i rękawice produkowane przez markę Oregon spełniają najwyższe normy ochronny antyprzecięciowej.
Odzież Klasy II zapewnia ochronę antyprzecięciową przed łańcuchem poruszającym się z prędkością 24m/s co potwierdzone jest certyfikatem jakości (spełnienie normy EN ISO 17249:2013).


   Naszą odzież dzielimy na trzy linie: YukonTM, WaipouaTM oraz FiordlandTMLinia YUKON dla

użytkowników okazjonalnych


Odzież ochronna dla pilarza Yukon
Sprawdź w sklepieLinia YUKON dla

użytkowników okazjonalnych


Odzież ochronna dla pilarza WAIPOUA
Sprawdź w sklepieLinia FIORDLAND dla

zawodowych pilarzy i kosiarzy


Odzież ochronna dla pilarza FIORDLAND
Sprawdź w sklepie