W 1947 roku OREGON® wynalazł nowoczesny łańcuch tnący. Przez lata udoskonalał swoje produkty i wprowadzał innowacyjne rozwiązania, takie jak Vibe ban™, Lubrilink™, super szybkie łańcuchy serii “X” i wiele więcej. Jednak dopiero teraz nadszedł czas na prawdziwą rewolucję na rynku układów tnących do pilarek - PowerSharp®.

Power Sharp - system wszybkiego ostrzenia łańcucha do pilarki

To oczywiste, że łańcuch pilarki tępi się podczas cięcia. Dodatkowo cięcie w trudnych warunkach i w brudzie, przyspiesza ten proces, co wiąże się koniecznością częstego ostrzenia łańcucha. Doświadczony użytkownik z odpowiednimi narzędziami potrzebuje stosunkowo niewiele czasu (około 10 - 20 min.) aby prawidłowo naostrzyć łańcuch. Natomiast dla okazjonalnego użytkownika pilarki, bez wieloletniego doświadczenia, proces ostrzenia może okazać się bardzo trudnym sprawdzianem, w wielu przypadkach kończącym się koniecznością zakupu nowego łańcucha.

 

W związku z tym OREGON® opracował i opatentował system szybkiego ostrzenia łańcucha PowerSharp® skierowany do wszystkich bez względu na posiadane doświadczenie, wiedzę i umiejętności, którzy wolą ciąć drewno, a nie marnować czas na ostrzenie tępego łańcucha.

 

Sprawdź ile czasu zyskasz z systemem PowerSharp®

 

Zobacz jak proste może być ostrzenie łańcucha

Zamontuj ostrzałkę Power Sharp Docisnij pilarkę na 3-5 sek Wróć do pracy z ostrym łańcuchem
Kiedy łańcuch się stępi, zamontuj element ostrzący na prowadnicy PowerSharp®. Ustaw podstawę elementu ostrzącego na stabilnym podłożu i lekko dociśnij na 3-5 sekund. Teraz możesz wrócić do pracy pilarką o precyzyjnie naostrzonym łańcuchu.

 

Czym w rzeczywistości jest PowerSharp® ?

PowerSharp® to wyjątkowy, opatentowany przez OREGON® system umożliwiający użytkownikowi naostrzenie łańcucha PowerSharp®

na pilarce, w czasie pracy, w parę sekund.

System PowerSharp® składa się z czterech komponentów, które współgrają ze sobą, umożliwiając szybkie i łatwe ostrzenie łańcucha PowerSharp® w dowolnym miejscu.

PowerSharp - 4 komponenty: łańcuch PowerSharp, osełka, prowadnica PowerSharp, elemnetrz ostrzący

 

1. Wyjątkowy łańcuch PowerSharp®:

Wyjątkowy łańcuch power sharp

Łańcuch PowerSharp® wyposażony jest w wyjątkowe, antyodbiciowe odgórnie ostrzone zęby tnące, spełniające wymagania norm ANSI B125.1 i CSA Z62.3. Ogniwa tnące typu dłuto wraz z przeciwodbiciowymi ogranicznikami głębokości i przeciwodbiciowymi ogniwami prowadzącymi zapewniają gładkie i efektywne cięcie oraz sprawny przepływ wiórów. Dodatkowo specjalne ogniwo z powłoką diamentową zapewnia ciągłe wyrównywanie powierzchni osełki, a tym samym kontakt płaskiego zęba tnącego z osełką. Na każdym ogniwie tnącym wytłoczony jest diament(LOGO) PowerSharp®.
*Używając systemu PowerSharp®, należy korzystać wyłącznie z oryginalnych łańcuchów PowerSharp®

2. Lekka i zwrotna prowadnica PowerSharp®:

Lekka i zwrotna prowadnica power sharp

Lekka i zwrotna prowadnica PowerSharp® została pomyślana jako bezpośredni zamiennik standardowych prowadnich. Otwory równające i zaczepy przeznaczone do montażu firmowego elemntu ostrzącego gwarantują doskonałe dopasowanie zębów tnących do osełki. Natomiast niewielki promień zaokrąglenia ostrza pomaga zredukować energię odbicia. Prowadnica PowerSharp® dostępna jest w 3 długościach dopasowanych do większości uchwytów montażowych.

3. Osełka

Oryginalna osełka power sharp

Osełka umieszczona jest wewnątrz elementu ostrzącego montowowanego na prowadnicy. Osełkę dopasowaną do okresu eksploatacji łańcucha, należy wymienić przy okazji wymiany łańcucha PowerSharp®.

4. Element ostrzący:

Opatentowany element ostrzący power sharp

Element do zamocowania na czubku prowadnicy PowerSharp®, który należy docisnąć podczas ostrzenia.

 

4 unikalne komponenty systemu PowerSharp®
sprzedawane są w dwóch zestawach:

 

System Power Sharp w 2 zestawach

 

1) Zestaw zawiera wybraną prowadnicę PowerSharp® i element ostrzący

2) Zestaw zawiera wybrany łańcuch PowerSharp® i osełkę.

 

Na początek należy zaopatrzyć się w oba zestawy PowerSharp®.
Łańcuch można ostrzyć od 5 do 15 razy, w zależności od warunków pracy.
Łańcuch należy wymieniać zawsze razem z osełką.

 

Ważne:

Produkt PowerSharp przeznaczony jest do pilarek mniejszej mocy -
pracujacych na podziałce 3/8" i łańcuchu o grubości 1,3mm.

 

Sprawdź czy możesz zamontować PowerSharp na swojej pilarce

 

Znajdź produkty dla pilarki:

 

Wygodny montaż:

Prowadnicy PowerSharp Łańcuhca PowerSharp
Montaż prowadnicy PowerSharp Prowadnicę montuje się na pilarce równie łatwo jak inne standardowe prowadnice. Jeżeli potrafisz wymienić prowadnicę, wiesz także, jak dopasować do niej PowerSharp®. Montaż łańcucha PowerSharp Łańcuch montowany jest także w taki sam sposób, jak wszystkie inne łańcuchy. Jedyne, co różni PowerSharp od standardowych łańcuchów, to krótszy czas konserwacji.

Pobierz instrukcję obsługi systemu PowerSharp

Dane Techniczne:

Wymagania dotyczące pilarki spalinowej:
Zalecana pojemność silnika pilarki spalinowej: 2,3 hp (42 dm3) i mniejsza
Dostępne długości: 12“ (30 cm), 14“ (36 cm), 16“ (41 cm)
Łańcuch PowerSharp®: 91 Low Profile™ podziałka 3/8“, grubość 0,050"
Prowadnica PowerSharp®: 91 Low Profile™ podziałka 3/8“
Laminowana obudowa
Niewymienna końcówka gwiazdkowa
Niewielki promień zaokrąglenia ostrza
* W przypadku pilarek spalinowych zalecane jest 3-5 sekundowe ostrzenie

 

Wymagania dotyczące pilarki elektrycznej:
Zalecane parametry pilarki elektrycznej: Moc znamionowa silnika 1 300 wat przy napięciu 220 V lub wyższym
Minimalna prędkość silnika 4 000 obr./min
Koło napędowe z 6 lub 7 zębami tnącymit.
Dostępne długości: Patrz zalecenia dotyczące pilarki spalinowej
* W przypadku pilarek elektrycznych zalecane jest 10-sekundowe ostrzenie

 

Opinie użytkowników systemu PowerSharp® z całego świata

 

ROB-LEE-PowerSharp"To świetny system. Łańcuch służył mi całe wieki, zanim się stępił, przy czym samo ostrzenie było tak proste, że w pierwszej chwili sądziłem, że zrobiłem coś nie tak. Jednak kiedy zabrałem się do pracy, okazało się, że system zadziałał dokładnie tak, jak powinien."

 

ROB LEE

GARETH-JONES-PowerSharp"Wielkie dzięki, że mogłem wypróbować Powersharp®. Jeżeli kiedyś będzie wam potrzebny człowiek, który miałby wspiąć się na drzewo i tam w górze naostrzyć pilarkę, zrobię to z wielką przyjemnością. To najlepszy wynalazek od czasów krojonego chleba. Jeszcze raz dziękuję!"

 GARETH JONES

STEVEN-RYALL-PowerSharp"O ile ma się kompatybilną pilarkę, ten banalnie prosty system sprawdza się doskonale. Zupełnie nie widzę powodów, by nadal korzystać ze staromodnych łańcuchów i wracać do ostrzenia ręcznego. To przyszłość pił łańcuchowych!"

 

STEVEN RYALL

DAVID-STANTON-PowerSharp"Praca z nim to przyjemność. Jestem pod wielkim wrażeniem. Pozwala mi zaoszczędzić mnóstwo czasu."

 

DAVID STANTON

DAVID-GOTCH-PowerSharp"Jeżeli nie masz dostępu do szlifierki, kup Powersharp®. Robi dokładnie to, co gwarantuje producent."

 

DAVID GOTCH

JOHN-PAUL-SHIRREFFS-PowerSharp"Bardzo proste rozwiązanie trudnego problemu, jakim jest uzyskanie właściwego kąta ostrzenia. Piątka z plusem!"

JOHN-PAUL SHIRREFFS

Power sharp - opinie klientów na YouTube