Piła składana ARS PM-21

Piła składana ARS PM-21 Zobacz większe

124,25 zł (z Vat)
101,02 zł netto

Darmowa wysyłka od 199 zł

30 dni na zwrot produktu

Dostawa w 24 godziny

Dodaj do listy życzeń

Przeznaczenie:

Camping
Ogrodnictwo
Stolarstwo
 

Opis produktu

Składana piła ręczna PM-21 wyposażona w zęby tnące TURBOCUT zapewniające szybką i agresywną charakterystykę cięcia. Ta wytrzymała, ostra i poręczna piła została zaprojektowana i wyprodukowana przez japońską firmę ARS z myślą o wymagających warunkach pracy, przy zachowaniu kompaktowej, wygodnej w transporcie konstrukcji. 

Dzięki użytym materiałom spełniającym wymagające Japońskie Normy Przemysłowe (JIS), zaawansowanej obróbce termicznej oraz nowatorskim technologiom, ręczna piła ARS PM-21 bez problemu poradzi sobie z każdą, nawet najtwardszą gałęzią, deską czy pniakiem w Twoim ogrodzie lub na biwaku.

Doceniona przez miłośników leśnych wędrówek piła ręczna ARS PM-21 idealnie sprawdzi się podczas biwakowania, w ogrodnictwie oraz stolarstwie.

Twarda i odporna powłoka chromowa


Twarda i odporna powłoka chromowa
 

Dodatkowa ochrona przed uszkodzeniami, rdzą i żywicą.

Mimo wykorzystania do produkcji sekatorów, nożyc do żywopłotów i pił ręcznych ARS, wysokiej jakości japońskiej stali, poddanej specjalnej obróbce termicznej, ostrza tego produktu pokryto dodatkowo twardą powłoką chromową.

Takie rozwiązanie zapewnia krawędzi tnącej większą twardość, odporność na rdzewienie, ostry wygląd i niezwykłą trwałość. Podczas przycinania gałęzi, powstała w procesie chromowania gładka powierzchnia zapobiega również przywieraniu i gromadzeniu się żywicy na ostrzach.
 

Ostrze z wysokowęglowej japońskiej stali


Wysokiej jakości japońska stal wykorzystana do produkcji sekatorów, nożyc i pił ARS
 

Dobrej jakości stal to podstawa dobrej krawędzi tnącej.

Prezentowany produkt wyróżnia się długo trzymającym ostrość i wyjątkowo wytrzymałym ostrzem, które zawdzięcza swoje właściwości dzięki użytej specjalnie wyselekcjonowanej japońskiej stali.

Wyjątkową twardość nadaje ostrzu stop żelaza z dużą zawartością węgla. Następnie stop ten jest poddawany specjalnemu procesowi wyżarzania, dzięki któremu ostrze zyskuję odpowiednią elastyczność.

Niespotykana jakość wykonania oraz zastosowane materiały stanowią fundament niezwykłej mocy drzemiącej w narzędziach ARS.

 

3x dłuższa żywotność ostrza dzięki hartowaniu impulsowemu


Hartowanie impulsowe narzędzi ARS
 

Twardość 900HV - 950HV w skali Vickersa.

Zastosowanie przy produkcji nowatorskiej metody hartowania impulsowego, polegającej na ogrzewaniu i schładzaniu stali w ciągu kilku tysięcznych sekundy, przy użyciu prądu o wysokiej częstotliwości, umożliwiło nadanie ostrzu tego narzędzia niezwykłej twardości (powyżej jakiegokolwiek odczytu w skali Rockwella) jednocześnie przy zachowaniu wysokiej elastyczności.

Wykorzystanie technologii hartowania impulsowego umożliwiło stworzenie piły ręcznej do gałęzi, o parametrach zapewniających 3 razy większą wytrzymałość i żywotność, w stosunku do standardowych rozwiązań dostępnych na rynku.
 

Ekonomiczny system wymiennych ostrzy


Praktyczny system wymiennych ostrzy w sekatorach i piłach ARS
 

Dłuższa żywotność, mniejsze koszty.

Dla zwiększenia wygody, ograniczenia kosztów eksploatacji oraz wydłużenia żywotności narzędzi sadowniczych i ogrodniczych, w produkcie tym zastosowano ekonomiczny system części zamiennych umożliwiający swobodną i prostą wymianę zużytych lub uszkodzonych ostrzy.
 

Wygodna i ergonomiczna rączka

Przyjemny w dotyku materiał zapewniający stabilny chwyt.

Dla lepszej wygody użytkowania, uchwyty prezentowanego narzędzia zaprojektowano tak, aby maksymalnie zmniejszyć niepożądane obciążenia. Specjalna konstrukcja i materiały, z których wykonano rękojeści sprawiają, iż korzystanie z nich nie wywołuje zmęczenia dłoni i przedramion nawet podczas cięcia twardych materiałów, wymagających trzymania narzędzia z dużą siłą.
 

Stożkowy przekrój ostrza dla większej wydajności


stozkowy-przekroj-ARS.pngStożkowy przekrój ostrza piły ARS

Łatwiejsze i szybsze cięcie bez obawy o zakleszczenie piły.

Swoją niezawodność piły ARS zawdzięczają ostrzu o specjalnym przekroju, który na grzbiecie jest cieńszy i rozszerza się ku dołowi, gdzie znajdują się zęby tnące, o precyzyjnej i jednolitej krawędzi, powstałej dzięki zastosowaniu zaawansowanych szlifierek automatycznych.

W rezultacie otrzymujemy:

  • zęby tnące z krawędzią długo utrzymującą ostrość,
  • piłowanie drewna bez blokowania się piły,
  • zęby tnące nie zapychające się opiłkami drewna.
  • niezwykle gładką powierzchnię w miejscu cięcia.

Wyjątkowy kształt pił ARS sprawia, że boki ostrza nie dotykają powierzchni ciętego drewna, w związku z czym opór podczas cięcia jest minimalny, a sam proces cięcia znacznie szybszy i łatwiejszy. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że piły ARS nie szarpią drewna jak tradycyjne piły, a bardziej tną je niczym nóż.
 

Piekielnie ostre zęby tnące w systemie TURBOCUT


TURBOCUT - zęby tnące ostre w 3 płaszczyznach
 

Szybka i agresywna charakterystyka cięcia.

Mając na uwadze wysokie oczekiwania stawiane przed ręcznymi piłami przeznaczonymi dla sadowników, ogrodników, pracowników leśnych i arborystów, w modelu tym zastosowano rewolucyjną technologię TURBOCUT, zapewniającą pile szybką i agresywną charakterystykę cięcia.

Dzięki zębom tnącym, precyzyjnie szlifowanym w aż 3 płaszczyznach, piła ta zapewnia ponadprzeciętną wydajność i tempo pracy, minimalizując przy tym wysiłek podczas piłowania.

System TURBOCUT znacząco redukuje ryzyko zakleszczenia piły oraz zapychania zębów tnących opiłkami drewna.
 

Praktyczna regulacja położenia ostrza

Wszechstronność, ergonomia i komfort pracy.

Z myślą o większej wygodzie i wydajności pracy, w modelu tym zastosowano poręczny system umożliwiający regulację położenia ostrza w jednej z dwóch dostępnych pozycji. Dzięki temu możliwe jest ustawienie ostrza piły pod najbardziej optymalnym kątem, względem ciętego obiektu np. podczas cięcia nisko położonego pniaka, płasko leżącej deski, czy wysoko położonych gałęzi. Rozwiązanie to zwiększa efektywność cięcia, a zarazem ułatwia komfortowe ułożenie ręki podczas pracy. 

System regulacji położenia ostrza skutecznie redukuje zmęczenie i ryzyko powstania urazów oraz zwiększa wydajność pracy.
 
 

Parametry techniczne

Podziałka zębów 3.0 mm
Waga 180 g
Długość całkowita 440 mm
Długość ostrza 210 mm
Grubość zębów 1.3 mm
 

Pobierz załącznik

ARS PM-21 Schemat

Schemat i lista części do piły składanej ARS PM-21

Pobierz załącznik (175.51k)

Produkty powiązane

Opinie

Średnia ocena:  0.00 (ilość opinii: 0)   
0%
0%
0%
0%
0%

Dodaj swoją opinię: