Sekator przytrzymujący ARS 120 EU-R

133,84 zł (z Vat)
108,81 zł netto

Darmowa wysyłka od 199 zł

30 dni na zwrot produktu

Dostawa w 24 godziny

Dodaj do listy życzeń

Przeznaczenie:

Winogrona
Owoce
Żniwa
Kwiaty
Ogrodnictwo
Architektura krajobrazu
 

Opis produktu

Jednoręczny sekator nożycowy ARS 120 EU-R, do cięcia gałązek o średnicy do 10mm (z możliwością ich przytrzymywania). Ten niezawodny i wytrzymały sekator został zaprojektowany i wyprodukowany przez japońską firmę ARS, z myślą o precyzyjnych pracach i wymagających potrzebach profesjonalnych sadowników i ogrodników.

Dzięki użytym materiałom spełniającym wymagające Japońskie Normy Przemysłowe (JIS), zaawansowanej obróbce termicznej oraz nowatorskim technologiom, sekator ogrodniczy ARS 120 EU-R bez problemu poradzi sobie z każdym zadaniem w Twoim ogrodzie.

Sekator ogrodniczy ARS 120 EU-R idealnie sprawdzi się przy cięciu krzewów i drzew owocowych, w tym również delikatnych winorośli, w ogrodnictwie oraz architekturze krajobrazu.

Praktyczny system "Przytnij i przytrzymaj"


System "Przytnij i Przytrzymaj" w sekatorach ARS
 

Łatwiejsza i szybsza praca przy zbiorze owoców i kwiatów.

Zastosowany w tym sekatorze system "Przytnij i przytrzymaj" zaprojektowano z myślą o bardziej wymagających użytkownikach, oczekujących od Swoich narzędzi najwyższej jakości oraz dodatkowych funkcjonalności.

Dzięki odpowiednio wyprofilowanym elementom, wykonanym z ultra lekkiego i wytrzymałego stopu metalu, zamontowanym zarówno na ostrzu głównym sekatora oraz na przeciw ostrzu, możliwe jest przytrzymanie, a następnie swobodne przemieszczenie i opuszczenie w dowolne miejsce odciętego owocu, kwiatu, gałązki, czy pędu. To intuicyjne i genialne w swojej prostocie rozwiązanie, znacząco zwiększa wygodę oraz bezpieczeństwo pracy sekatorem w miejscach trudno dostępnych, przy roślinach delikatnych lub wręcz przeciwnie tych posiadających kolce.

Wspomniane elementy przytrzymujące, znajdujące się na ostrzach sekatora, w łatwy sposób można zdjąć, dzięki czemu serwis i konserwacja narzędzia np. czyszczenie lub ostrzenie, nie wymaga specjalnych zabiegów.

Funkcję podtrzymywania w sekatorze doceni każdy pracujący w sadzie lub ogrodzie, dla kogo istotna jest kontrola nad odciętymi częściami roślin lub ochrona zbieranych owoców i kwiatów przed upadkiem.
 

Twarda i odporna powłoka chromowa


Twarda i odporna powłoka chromowa
 

Dodatkowa ochrona przed uszkodzeniami, rdzą i żywicą.

Mimo wykorzystania do produkcji sekatorów, nożyc do żywopłotów i pił ręcznych ARS, wysokiej jakości japońskiej stali, poddanej specjalnej obróbce termicznej, ostrza tego produktu pokryto dodatkowo twardą powłoką chromową.

Takie rozwiązanie zapewnia krawędzi tnącej większą twardość, odporność na rdzewienie, ostry wygląd i niezwykłą trwałość. Podczas przycinania gałęzi, powstała w procesie chromowania gładka powierzchnia zapobiega również przywieraniu i gromadzeniu się żywicy na ostrzach.
 

Miękki gumowy amortyzator wstrząsów


Amortyzatory wstrząsów w sekatorach i nożycach ARS
 

Komfort i bezpieczeństwo pracy.

Zastosowany w tym modelu gumowy amortyzator, umiejscowiony na ramionach narzędzia w odpowiedniej odległości od ostrza, pochłania większość energii powstałej po wykonaniu cięcia, znacząco redukując siły oddziałujące na ręce użytkownika podczas pracy.
 

Ostrze z wysokowęglowej japońskiej stali


Wysokiej jakości japońska stal wykorzystana do produkcji sekatorów, nożyc i pił ARS
 

Dobrej jakości stal to podstawa dobrej krawędzi tnącej.

Prezentowany produkt wyróżnia się długo trzymającym ostrość i wyjątkowo wytrzymałym ostrzem, które zawdzięcza swoje właściwości dzięki użytej specjalnie wyselekcjonowanej japońskiej stali.

Wyjątkową twardość nadaje ostrzu stop żelaza z dużą zawartością węgla. Następnie stop ten jest poddawany specjalnemu procesowi wyżarzania, dzięki któremu ostrze zyskuję odpowiednią elastyczność.

Niespotykana jakość wykonania oraz zastosowane materiały stanowią fundament niezwykłej mocy drzemiącej w narzędziach ARS.

 

Wygodna i ergonomiczna rączka

Przyjemny w dotyku materiał zapewniający stabilny chwyt.

Dla lepszej wygody użytkowania, uchwyty prezentowanego narzędzia zaprojektowano tak, aby maksymalnie zmniejszyć niepożądane obciążenia. Specjalna konstrukcja i materiały, z których wykonano rękojeści sprawiają, iż korzystanie z nich nie wywołuje zmęczenia dłoni i przedramion nawet podczas cięcia twardych materiałów, wymagających trzymania narzędzia z dużą siłą.
 

Jak przygotować sekator nożycowy ARS przed pierwszym użyciem.

Przygotowanie sekatora do pracy
 
Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów oraz czerpania pełnej satysfakcji z pracy japońskimi sekatorami ARS, zgodnie z zaleceniami producenta sugerujemy przed pierwszym użyciem sekatora odpowiednio przygotować go do pracy.

W celu prawidłowego ułożenia się ostrzy sekatora względem siebie, przed przystąpieniem do właściwej pracy, wykonaj 3-4 cięcia wstępne cienkich gałązek, o grubości kilku milimetrów.

Przeprowadzenie wskazanej czynności kalibracyjnej jest szczególnie zalecane w przypadku wymiany stępionych ostrzy sekatora na nowe.
 
 

Parametry techniczne

Waga 230 g
Długość całkowita 210 mm
Maksymalna średnica ciętej gałęzi 10 mm
Długość krawędzi tnącej 51 mm
 

Pobierz załącznik

ARS 120 EU-R Schemat

Ulotka informacyjna sekatorów ARS 120 EU-R

Pobierz załącznik (169.15k)

Produkty powiązane

Opinie

Średnia ocena:  0.00 (ilość opinii: 0)   
0%
0%
0%
0%
0%

Dodaj swoją opinię: