Sekatory, nożyce do gałęzi, piły, scyzoryki FELCO

Mając na uwadze spełnienie rosnących oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników, poszukujących ponad przeciętnych rozwiązań, w postaci praktycznych, niezawodnych narzędzi zapewniających najwyższy komfort i bezpieczeństwo pracy, z dumą informujemy, że zostaliśmy nowym, oficjalnym dystrybutorem renomowanych narzędzi tnących FELCO w Polsce i z tego miejsca gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi poniżej.

Szwajcarska marka FELCO nieustannie podążając za doskonałością, od 1945 r. projektuje i produkuje innowacyjne narzędzia ogrodnicze i sadownicze do przycinania oraz cięcia, wyznaczając globalne standardy jakości, trwałości i wydajności. Podobnie jak marka OREGON, FELCO od lat dostarcza najwyższej jakości produkty, cenione przez profesjonalistów na całym świecie, ale również niezwykle popularne wśród użytkowników hobbystycznych.

 

Co wyróżnia narzędzia ogrodnicze i sadownicze FELCO

 

W celu tworzenia niezmiennie przełomowych i wyjątkowych sekatorów, pił ręcznych, specjalistycznych nożyc i cęgów oraz scyzoryków ogrodniczych, marka FELCO kieruje się przede wszystkim potrzebami użytkowników, systematycznie korzystając z osiągnięć technologii, wspieranych zdobytym w ciągu ponad 75 lat doświadczeniem na rynku.

Dlatego każdy produkt FELCO od samego początku powstaje zgodnie z 3 niezmiennymi zasadami, zakorzenionymi w szwajcarskim rodowodzie marki:

FELCO
Produkować narzędzia możliwie najbardziej ERGONOMICZNE.
FELCO
Wytwarzać narzędzia z jak największą PRECYZJĄ, umożliwiającą wymianę każdego elementu.
FELCO
Wykorzystywać najlepsze dostępne materiały, gwarantujące najwyższą jakość cięcia oraz WYTRZYMAŁOŚĆ narzędzi.
 
FELCO

Wyjątkowe ostrza, sercem narzędzi tnących FELCO

Pełna kontrola nad procesem produkcyjnym głowic tnących od momentu tłoczenia, przez szlifowanie, kończąc na obróbce termicznej oraz wielopoziomowej kontroli jakości. W połączeniu z wykorzystaniem najwyższej jakości hartowanej stali, dostarczanej bezpośrednio przez najlepszych szwajcarskich i niemieckich producentów oraz wykorzystaniem najnowszych technologii, unikalnych procesów utwardzania oraz precyzyjnej obróbki na dedykowanych maszynach, przekłada się na wyjątkową jakość ostrzy w narzędziach FELCO, cechujących się niespotykaną wytrzymałością, ostrością oraz łatwością ostrzenia.

W myśl idei, że ostrze sekatora jest jego sercem, odpowiedzialnym za skuteczne i efektywne cięcie drewna, które bezpośrednio styka się z ciętym materiałem i z łatwością ma go penetrować, proces produkcyjny FELCO jest 8,5 razy bardziej precyzyjny niż europejskie standardy.

 

Rękojeści, które przetrwają wszystko

Niepodważalnym argumentem ponownie podkreślającym wybitną jakość, uznanie oraz popularność narzędzi tnących FELCO są niezwykle lekkie i praktycznie niezniszczalne uchwyty wykonane z kutego aluminium, stosowane w większości sekatorów jednoręcznych, nożyc do gałęzi oraz obcinaczy do drutów i lin tego producenta. Potwierdzeniem solidności i trwałości wspomnianego rozwiązania jest dożywotnia gwarancja udzielana na ten element.

FELCO
 
FELCO

Zawsze pewny i bezpieczny chwyt

Ukoronowaniem unikalnych rękojeści w narzędziach tnących FELCO jest wygodna, ergonomiczna podkładka wraz ze specjalną, szczelnie przylegającą, antypoślizgową powłoką, wolną od szkodliwych ftalanów. Zaprojektowane w ten sposób uchwyty gwarantują doskonałe przyleganie narzędzia do dłoni, zapewniając pewny, bezpieczny i komfortowy chwyt, w każdych warunkach. Dodatkowym atutem jest ich pełna wodoodporność oraz doskonała izolacja termiczna.

 

Narzędzia na lata, dzięki rozbudowanemu systemowi części zamiennych

Wszystkie narzędzia tnące FELCO powstały z myślą o jak najdłuższej pracy, w jak najlepszej kondycji. Zgodnie z tą zasadą, od samego początku projektowano je w sposób umożliwiający dokładny i dopasowany do stanu zużycia narzędzia, serwis i konserwacje. Ekonomiczny system części wymiennych gwarantuje bowiem bezproblemową wymianę lub naprawę wszystkich elementów w Twoim ulubionym sekatorze. Poza pro konsumenckim aspektem tego rozwiązania, w pełni rozbieralna konstrukcja narzędzi FELCO ma niebagatelny wpływ na ekologię, redukując ilości śmieci generowanych globalnie przez wyrzucanie uszkodzonych narzędzi.

FELCO
 

Zaawansowana ergonomia, maksymalna precyzja i komfort. Mniejszy wysiłek i zmęczenie. Sprawdzone i wytrzymałe materiały, w tym ostrza z wysoko gatunkowej stali, uchwyty z kutego aluminium objęte dożywotnią gwarancją, czy rękojeści pokryte antypoślizgowym materiałem nie zawierającym szkodliwych ftalanów. Najnowsze, opatentowane przez FELCO technologie obróbki cieplnej i hartowania zapewniające niezwykła trwałość oraz ostrość. Obrotowe rękojeści, głowice tnące o różnych kształtach dostosowanych do wykonywanych prac. Amortyzatory redukujące obciążenia dłoni i stawów, technologie zapobiegające sklejaniu ostrzy oraz umożliwiające bezpieczne cięcie drutu. Intuicyjna i dokładna mikro regulacja głowicy.

To tylko niektóre zalety i rozwiązania jakie znajdziesz w niezawodnych narzędziach ręcznych FELCO, których po pierwszym cięciu nie zamienisz już na żadne inne.

 

Wybierz dopasowane do Twoich potrzeb narzędzia FELCO

 

Tnij. Zbieraj. Pielęgnuj. Przycinaj. Bezpiecznie, wydajnie i bez wysiłku, dzięki profesjonalnym narzędziom ogrodniczym FELCO, które poradzą sobie z każdym zadaniem, jakie przed nimi postawisz.

W szerokiej gamie, najwyższej jakości produktów FELCO znajdziesz narzędzia dla domorosłych ogrodników, florystów, zawodowych sadowników i pracowników winnic oraz upraw wielkopowierzchniowych. Przeznaczone do prac związanych z przycinaniem, formowaniem, zbiorem kwiatów, owoców i warzyw, okrzesywaniem gałęzi lub odmładzaniem drzew oraz krzewów.

Z rozbudowywanego i rozwijanego przez dekady asortymentu FELCO bez trudu wybierzesz ergonomiczny i wytrzymały sekator, mocne i niezawodne nożyce do gałęzi, wydajną piłkę ręczną, praktyczne cęgi do drutu i lin, czy specjalistyczny scyzoryk wielofunkcyjny idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, wielkości i anatomii dłoni (bez względu czy jesteś prawo czy lewo ręczny) oraz natężenia i warunków pracy, który zostanie z Tobą na lata.

 
Scyzoryki do okulizacji FELCO

Sekatory elektryczne

Z lekkimi, szwajcarskimi sekatorami akumulatorowymi z serii Felco POWER BLADE tysiące cięć w sadzie bądź winnicy jest jak spacer po parku. Zadania związane z przycinaniem stają się łatwiejsze, a produktywność znacznie wzrasta. Niezależnie od tego, czy chodzi o cięcie gałęzi czy winorośli, to narzędzia będące uniwersalnym towarzyszem pracy, który wygodnie i bez wysiłku w zależności od modelu przecina gałęzie od 30mm do nawet 45 mm. Sekatory elektryczne Felco to najnowsza technologia, ergonomia, szybkość i moc - czyli wszechstronność w każdym środowisku.

Przeznaczenie: Do prac w sadzie, winnicy, rolnictwie, ogrodnictwie, szkółkach leśnych oraz uprawach szklarniowych.

Zastosowanie: Cięcie pędów, pnączy i gałęzi. Formowanie oraz pielęgnacja roślin, krzewów i drzewek.

Max. średnica cięcia: do 45 mm

 • Ergonomiczna, kompaktowa konstrukcja zapewnia wygodny uchwyt, dzięki czemu narzędzie jest wyjątkowo dobrze wyważone
 • Nowy system nośny sekatorów elektrycznych Felco to wygoda oraz lekkość podczas pracy.
 • Łączność z aplikacją FELCO na smartfonie lub tablecie pozwalająca na kontrolowanie kluczowych danych.
 • Wysokowydajny silnik bezszczotkowy zapewnia wyjątkową szybkość i niezawodność działania
 • Ostrza Felco XPRO zaprojektowane i wyprodukowane przez Felco gwarantujące doskonałą jakość cięcia.
 • Głownia wykonana z wysokiej jakości stali szybkotnącej HSS zapewniają większą ostrość i nawet 2x dłuższą żywotność w porównaniu do tradycyjnych ostrzy.
 • Zaawansowana technologicznie bateria z ogniwami litowo-jonowymi pozwala na długą pracę na pełnych obrotach oraz szybkie ładowanie.
 
sekatory ogrodnicze FELCO

Sekatory jednoręczne do gałęzi

Sekatory jednoręczne FELCO do gałęzi to największa i najbardziej uniwersalna grupa narzędzi tnących w asortymencie tego producenta. Sprostają one każdemu zadaniu, bez względu na to jaka będzie technika cięcia oraz czas i natężenie pracy. Niezaprzeczalnym atutem sekatorów z tej kategorii jest ich wygoda, ergonomia, niezawodność oraz wyjątkowa jakość cięcia.

Przeznaczenie: Do prac w ogrodzie, sadzie, winnicy, na uprawach warzyw i owoców. Architektura zieleni, a nawet prace leśne.

Zastosowanie: Cięcie pędów, pnączy i gałęzi. Formowanie oraz pielęgnacja roślin, krzewów i drzewek.

Max. średnica cięcia: 30 mm

Typy: Podstawowe (ekonomiczne), profesjonalne, nożycowe, kowadełkowe, ergonomiczne, z obrotową rączką, z głowicą kątową, dedykowane dla osób leworęcznych.

 • Niezwykle trwałe i niezawodne, dzięki wytrzymałej konstrukcji z kutego aluminium oraz hartowanej stali.
 • Ergonomiczne uchwyty, pokryte antypoślizgowym materiałem.
 • Najwyższej jakości sprężyny gwarantujące płynną i lekką pracę.
 • Rozbudowany system części zamiennych.
 • Precyzyjna regulacja głowicy, zapewniająca dokładne i czyste cięcie.
 
Sekatory do kwiatów FELCO

Sekatory jednoręczne do kwiatów, warzyw i owoców

Sekatory jednoręczne FELCO znajdujące się w tej kategorii zaprojektowano z myślą o pracach nieco lżejszych ale wymagających znacznie więcej precyzji i dokładności. Doskonale sprawdzą się tam gdzie do roślin należy podejść ze szczególną uwagą, a wręcz delikatnie i z uczuciem, aby nie zniszczyć plonów Swojej pracy. Z nawiązką spełnią wszystkie wymagania użytkowników dotyczące wygody, poręczności i długowieczności.

Przeznaczenie: Do prac w ogrodzie, winnicy, kwiaciarni, florystyce, przy uprawach roślin, szkółkach oraz uprawach szklarniowych.

Zastosowanie: Przycinanie, pielęgnacja, formowanie i zbieranie kwiatów, warzyw i owoców. Cięcie pędów oraz pnączy.

Max. średnica cięcia: 10 mm

Typy: Precyzyjne, nożycowe, z wygiętym ostrzem, z systemem przytrzymywania odciętych roślin i plonów.

 • Solidne i wytrzymałe, wykonane z kutego aluminium lub wysokiej jakości stali.
 • Precyzyjne ostrza ze stali nierdzewnej lub wysokowęglowej pokrytej antykorozyjną powłoką chromową.
 • Głowice proste, przytrzymujące lub wygięte dostosowane do specjalistycznych zadań.
 • Rozbudowany system części zamiennych.
 • Praktyczne sposoby blokowana i otwierania narzędzi, zapewniające bezpieczeństwo podczas transportu i przechowywania.
 
Nożyce do gałęzi FELCO

Sekatory dwuręczne do gałęzi

Przeznaczone do najtrudniejszych zadań, dwuręczne sekatory FELCO to narzędzia tnące, które przy minimalnym wysiłku poradzą sobie nawet z najtwardszymi gałęziami. Zastosowane wysokiej jakości materiały i zaawanasowane technologie zapewniają maksymalną siłę cięcia, jednocześnie gwarantując wyjątkową wytrzymałość i niską wagę. Z dwuręcznymi sekatorami FELCO cięcie grubych gałęzi na wysokości lub z bliska staje się niezwykle łatwą i przyjemną czynnością.

Przeznaczenie: Do prac w ogrodzie, sadzie, winnicy, przy uprawach owoców. Architektura zieleni, a nawet w arborystyka.

Zastosowanie: Cięcie pnączy i gałęzi. Formowanie i pielęgnacja krzewów oraz drzew.

Max. średnica cięcia: 35 mm

Typy: Z głowicą prostą, zakrzywioną, z ząbkowanym przeciw ostrzem, nożycowe, kowadełkowe.

 • Precyzyjne i solidne głowice z autorskim systemem regulacji, umożliwiającym gładkie i dokładne cięcie.
 • Lekkie i wymienne uchwyty wykonane z wytrzymałego aluminium.
 • Niespotykanie niska waga narzędzi przeznaczonych do najcięższych prac.
 • Gumowe amortyzatory zwiększające komfort chwytu i redukujące zmęczenie.
 • Odpowiednio wyprofilowane głowice przytrzymujące gałęzie, ułatwiające pracę na wysokości.
 
Piły do gałęzi FELCO

Piły ręczne do gałęzi

Piły ręczne FELCO to innowacyjne narzędzia, niezbędne podczas cięcia grubych gałęzi, z którymi nie poradziłby sobie nawet największe sekatory. Lekkie i poręczne, gwarantują szybkie, precyzyjne i gładkie cięcie. Dzięki specjalnej geometrii, hartowanego impulsowo ostrza, odpowiedniemu kształtowi, ułożeniu oraz gęstości zębów, piły FELCO nie blokują się, zapewniając duży komfort oraz wydajność pracy.

Przeznaczenie: Do prac w ogrodzie, sadzie, winnicy, przy uprawach owoców. Architektura zieleni, stolarstwo, biwakowanie, prace leśne i arborystyka.

Zastosowanie: Cięcie grubych gałęzi. Formowanie i pielęgnacja krzewów oraz drzew.

Max. średnica cięcia: 120 mm

Typy: Składane, z ostrzem stałym, z ostrzem prostym lub zakrzywionym.

 • Wyjątkowa konstrukcja ostrzy zapewniająca niezwykle szybkie i gładkie cięcie przy minimalnym wysiłku.
 • Cięcie ruchem ciągnącym, eliminującym opór przy wchodzeniu w drewno.
 • Kształt ostrzy umożliwiający dotarcie do trudno dostępnych gałęzi.
 • Specjalna konstrukcja i rozmieszczenie zębów tnących, zapobiegające blokowaniu się pił.
 • Wygodne, ergonomiczne rękojeści pokryte antypoślizgowym materiałem.
 
Obcinacze do drutu i lin FELCO

Cęgi do drutu i lin

Produkty w tej kategorii należą do bardzo wyspecjalizowanej grupy narzędzi tnących w rodzinie FELCO. Mimo tego obcinacze do drutu i lin stalowych znajdują bardzo szerokie zastosowanie, począwszy od amatorskiego majsterkowania, przez profesjonalne formowanie bukietów, kończąc na ciężkich pracach w przemyśle. Wytrzymałe, wydajne i łatwe w użyciu, umożliwiają powtarzalne cięcia bez ryzyka uszkodzenia materiału oraz samego narzędzia.

Przeznaczenie: Do prac w kwiaciarni, sadzie, ogrodzie, florystyce, przemyśle, budownictwie.

Zastosowanie: Cięcie lin stalowych, drutów, przewodów, sprężyn, pancerzy w przemyśle pneumatycznym.

Max. średnica cięcia: 20 mm

Typy: Jednoręczne, dwuręczne, specjalistyczne (np. do drutów kolczastych).

 • Specjalne głowice do cięcia trójkątnego, wykonane z wysokiej jakości hartowanej stali.
 • Konstrukcja gwarantująca czyste, powtarzalne cięcia bez zgniatania materiału.
 • Wygodne mechanizmy blokowania zapewniające bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.
 • Wytrzymałe uchwyty ze stali tłoczonej lub kutego aluminium, pokryte miękką powłoką antypoślizgową.
 
Scyzoryki do okulizacji FELCO

Scyzoryki ogrodnicze

Scyzoryki dla ogrodników i sadowników, produkowane przez legendarnego producenta szwajcarskich noży oficerskich VICTORINOX, dostępne w ofercie FELCO w ramach współpracy dwóch renomowanych marek. Specjalistyczne narzędzia zaprojektowane na zamówienie, z myślą o pracach związanych ze szczepieniem, okulizacją oraz formowaniem roślin. Wyposażone w odpowiednio wyprofilowane ostrza, szpatułki oraz funkcje ułatwiające usuwanie kolców oraz kory.

Przeznaczenie: Do prac w ogrodzie, sadzie, winnicy, kwiaciarni, florystyce, szkółkach oraz uprawach szklarniowych.

Zastosowanie: Szczepienie oraz okulizacja krzewów, drzewek ozdobnych i owocowych. Przygotowywanie bukietów i kompozycji kwiatowych.

Typy: Z ostrzem prostym, sierpaki, ze szpatułką, do usuwania kolców lub kory.

 • Lekka i poręczna konstrukcja, dzięki której możesz zawsze mieć te praktyczne narzędzia przy sobie.
 • Wysokiej jakości ostrza ze stali nierdzewnej odpornej na działanie wody, żywicy i soków roślin.
 • Uchwyty z czerwonego nylonu ułatwiające odnalezienie scyzoryka w miejscu pracy.
 • Duża różnorodność kształtów ostrzy i wbudowanych funkcji, umożliwiająca dobranie odpowiedniego narzędzia do określonej pracy.
 
Scyzoryki FELCO - SWIZA

Scyzoryki wielofunkcyjne

Produkowane w kooperacji ze szwajcarską marką SWIZA uniwersalne scyzoryki wielofunkcyjne, stanowiące doskonałe uzupełnienie bogatego asortymentu FELCO o narzędzia tnące nie tylko dla ogrodników i sadowników. Ergonomiczne i poręczne scyzoryki umożliwiające cięcie, piłowanie, dokręcanie, otwieranie, poprawianie i wiele więcej, zawsze kiedy tego potrzebujesz. Niezastąpiony kompan w codziennych przygodach dla osób przygotowanych na sytuację, do których nie da się przygotować.

Przeznaczenie: Do ogrodu, samochodu, majsterkowania, na biwak, ryby, rower, po prostu na co dzień.

Zastosowanie: Praktycznie niezliczone, ograniczone tylko przez wyobraźnię.

Typy: Podstawowe, 3 - 10 funkcyjne, MacGyver.

 • Kompaktowe rozmiar i nowoczesna, ergonomiczna konstrukcja zapewniająca estetyczny wygląd oraz komfort użytkowania.
 • Miękka w dotyku ale odporna na zadrapania powłoka rękojeści typu Soft Touch.
 • System blokady ostrza znacząco zwiększający bezpieczeństwo, aktywowany przyciskiem ukrytym pod krzyżykiem na rękojeści.
 • Wytrzymałe, bardzo ostre ostrza ze stali nierdzewnej z nacięciem ułatwiającym otwieranie.
 • Łatwy i wygodny dostęp do wszystkich narzędzi takich jak: piłka, pęseta, otwieracz do butelek i konserw, śrubokręt płaski i philips, czy korkociąg.
 
Akcesoria do konserwacji i ostrzenia narzędzi ogrodniczych FELCO

Akcesoria do konserwacji i ostrzenia

Uznane, sprawdzone i stosowane przez profesjonalistów preparaty do konserwacji oraz akcesoria do ostrzenia FELCO przeznaczone do ręcznych narzędzi tnących. Specjalnie opracowane na bazie wieloletnich doświadczeń, skuteczne środki chemiczne i preparaty, które utrzymają Twój sekator w jak najlepszej kondycji, przez możliwie najdłuższy czas. Zadbane i odpowiednio ostre narzędzie to gwarancja łatwej, przyjemnej i przede wszystkim bezpieczniejszej pracy.

Przeznaczenie: Do sekatorów, nożyc do gałęzi, nożyc do żywopłotu, pił ręcznych, obcinaczy do drutu i lin, noży i scyzoryków.

Zastosowanie: Do czyszczenia z brudu i usuwania żywicy. Do Konserwacji i ostrzenia.

Typy: Spreje, rozpuszczalniki, smary, ostrzałki.

 • Biodegradowalne, nie zawierające PTFE, silikonu oraz rozpuszczalników LZO preparaty do czyszczenia ostrzy.
 • Wydajne i łatwe w użyciu środki wydłużające żywotność Twojego ulubionego narzędzia.
 • Trwałe i skuteczne ostrzałki wykonane z korundu, z powłoką diamentową lub z węglika wolframu.
 • Praktyczne i poręczne osełki, które w mgnieniu oka wyprowadzą nawet najbardziej sfatygowaną krawędź tnącą.

Pamiętaj! Ostra krawędź tnąca to podstawa bezpieczeństwa, ponieważ ostre narzędzie wymaga mniejszej siły do prawidłowej pracy, zapewniającym tym samym lepszą kontrolę.