Sekator dźwigniowy nożycowy ARS 185-1.8

401,71 zł (z Vat)
326,59 zł netto

Darmowa wysyłka od 199 zł

30 dni na zwrot produktu

Dostawa w 24 godziny

Dodaj do listy życzeń

Opis produktu

Sekator dźwigniowy ARS 185-1.8 do cięcia gałęzi o średnicy do 45mm. Ten niezawodny, wytrzymały i niezwykle mocny sekator został zaprojektowany i wyprodukowany przez Japońską firmę ARS, z myślą o trudnych warunkach pracy i wymagających potrzebach profesjonalnych sadowników i ogrodników.

Dzięki użytym materiałom spełniającym wymagające Japońskie Normy Przemysłowe (JIS), zaawansowanej obróbce termicznej oraz nowatorskim technologiom, sekator dźwigniowy ARS 185-1.8 bez problemu poradzi sobie z każdym, nawet najtrudniejszym zadaniem w Twoim ogrodzie.

Sekator dźwigniowy ARS 185-1.8 idealnie sprawdzi się przy cięciu drzew i krzewów owocowych, winorośli oraz w architekturze krajobrazu.

Sekator dźwigniowy do naprawdę ciężkich prac.

Sekator dźwigniowy ARS - do ciężkich zadań

1. Dwuręczny sekator ARS do ciężkich zadań z serii 185 został wyposażony w bardzo wydajny mechanizm dźwigniowy, który zapewnia narzędziu duża siłę, umożliwiająca przecinanie gałęzi o średnicy nawet do 45 mm.

2.Sekator ten posiada specjalny rotacyjny wysięgnik, dzięki któremu możliwe jest dowolne ułożenie ostrzy w zakresie 180°, co znacząco ułatwia przyjęcie komfortowej pozycji podczas pracy.

3. Dodatkowo ostrze sekatora posiada praktyczny hak, umożliwiający wyciągniecie ściętej gałęzi z pomiędzy liści i pozostałych gałęzi.

Sekator nożycowy


Zasada działania sekatora nożycowego
 

Duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Sekator nożycowy inaczej sekator dwuostrzowy, w przeciwieństwie do sekatorów kowadełkowych, posiada dwa ostrza tnące: ostrze główne oraz przeciwostrze. Jak wskazuje sama nazwa sposób cięcia takim sekatorem odbywa się jak w nożyczkach, mianowicie wspomniane wcześniej ostrza tnące podczas pracy mijają się, nie stykając się krawędzią tnącą.

Tego typu konstrukcja sprawia, że sekatory nożycowe z reguły posiadają grubsze ostrza w stosunku do sekatorów kowadełkowych, co wpływa na ich większą wagę oraz lepszą wytrzymałość, kosztem większej siły, którą trzeba włożyć w cięcie. Z tego względu sekatory nożycowe przeznaczone są do cięcia gałęzi i pędów o mniejszej grubości, głownie do pracy z młodymi np. jednorocznymi pędami kwiatów, owoców, warzyw lub krzewów.
 

Fluorowęglowe pokrycie chroniące przed żywicą i zabrudzeniami

Mimo wykorzystania do produkcji sekatorów ARS wysokiej jakości, wytrzymałej stali spełniającej Japońskie Normy Przemysłowe (JIS), poddanej specjalnemu procesowi obróbki termicznej, ostrza tego sekatora zostały dodatkowo pokryte szczególną powłoką fluorowęglową, zapewniającą większą wydajność cięcia oraz dodatkowo zabezpieczającą narzędzie przed uciążliwymi plamami, zabrudzeniami oraz żywicą.
 

Miękki gumowy amortyzator wstrząsów


Amortyzatory wstrząsów w sekatorach i nożycach ARS
 

Komfort i bezpieczeństwo pracy.

Zastosowany w tym modelu gumowy amortyzator, umiejscowiony na ramionach narzędzia w odpowiedniej odległości od ostrza, pochłania większość energii powstałej po wykonaniu cięcia, znacząco redukując siły oddziałujące na ręce użytkownika podczas pracy.
 

Ostrze z wysokowęglowej japońskiej stali


Wysokiej jakości japońska stal wykorzystana do produkcji sekatorów, nożyc i pił ARS
 

Dobrej jakości stal to podstawa dobrej krawędzi tnącej.

Prezentowany produkt wyróżnia się długo trzymającym ostrość i wyjątkowo wytrzymałym ostrzem, które zawdzięcza swoje właściwości dzięki użytej specjalnie wyselekcjonowanej japońskiej stali.

Wyjątkową twardość nadaje ostrzu stop żelaza z dużą zawartością węgla. Następnie stop ten jest poddawany specjalnemu procesowi wyżarzania, dzięki któremu ostrze zyskuję odpowiednią elastyczność.

Niespotykana jakość wykonania oraz zastosowane materiały stanowią fundament niezwykłej mocy drzemiącej w narzędziach ARS.

 

Ekonomiczny system wymiennych ostrzy


Praktyczny system wymiennych ostrzy w sekatorach i piłach ARS
 

Dłuższa żywotność, mniejsze koszty.

Dla zwiększenia wygody, ograniczenia kosztów eksploatacji oraz wydłużenia żywotności narzędzi sadowniczych i ogrodniczych, w produkcie tym zastosowano ekonomiczny system części zamiennych umożliwiający swobodną i prostą wymianę zużytych lub uszkodzonych ostrzy.
 

Jak przygotować sekator nożycowy ARS przed pierwszym użyciem.

Przygotowanie sekatora do pracy
 
Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów oraz czerpania pełnej satysfakcji z pracy japońskimi sekatorami ARS, zgodnie z zaleceniami producenta sugerujemy przed pierwszym użyciem sekatora odpowiednio przygotować go do pracy.

W celu prawidłowego ułożenia się ostrzy sekatora względem siebie, przed przystąpieniem do właściwej pracy, wykonaj 3-4 cięcia wstępne cienkich gałązek, o grubości kilku milimetrów.

Przeprowadzenie wskazanej czynności kalibracyjnej jest szczególnie zalecane w przypadku wymiany stępionych ostrzy sekatora na nowe.
 
 

Parametry techniczne

Rodzaj sekatora Sekator nożycowy
Waga 1690 g
Długość całkowita 1800 mm
Maksymalna średnica ciętej gałęzi 45 mm
Długość krawędzi tnącej 62 mm
 

Pobierz załącznik

ARS 185-1.8 Schemat

Schemat i lista części do sekatora ARS 185-1.8

Pobierz załącznik (390.04k)

Produkty powiązane

Opinie

Średnia ocena:  0.00 (ilość opinii: 0)   
0%
0%
0%
0%
0%

Dodaj swoją opinię: