Piła do gałęzi z kaburą (dla arborystów) ARS CT-32E

131,79 zł (z Vat)
107,15 zł netto

Darmowa wysyłka od 199 zł

30 dni na zwrot produktu

Wysyłka w 24 godziny

Dodaj do listy życzeń

Przeznaczenie:

Arborystyka
Owoce
Leśnictwo
Architektura krajobrazu
 

Opis produktu

Piła ręczna z ostrzem stałym CT-32E wyposażona w zęby tnące TURBOCUT zapewniające szybką i agresywną charakterystykę cięcia. Ta wytrzymała, niezawodna i poręczna piła została zaprojektowana i wyprodukowana przez japońską firmę ARS z myślą o trudnych warunkach pracy oraz profesjonalnych zastosowaniach.

Dzięki użytym materiałom spełniającym wymagające Japońskie Normy Przemysłowe (JIS), zaawansowanej obróbce termicznej oraz nowatorskim technologiom, profesjonalna ręczna piła ARS CT-32E bez problemu poradzi sobie z każdą, nawet najtwardszą gałęzią i pniakiem w Twoim ogrodzie.

Doceniona przez zawodowych arborystów, pracowników leśnych i ogrodników piła ręczna ARS CT-32E idealnie sprawdzi się przy podcinaniu drzew owocowych, w pracach leśnych, arborystyce oraz architekturze krajobrazu.

Twarda i odporna powłoka chromowa


Twarda i odporna powłoka chromowa
 

Dodatkowa ochrona przed uszkodzeniami, rdzą i żywicą.

Mimo wykorzystania do produkcji sekatorów, nożyc do żywopłotów i pił ręcznych ARS, wysokiej jakości japońskiej stali, poddanej specjalnej obróbce termicznej, ostrza tego produktu pokryto dodatkowo twardą powłoką chromową.

Takie rozwiązanie zapewnia krawędzi tnącej większą twardość, odporność na rdzewienie, ostry wygląd i niezwykłą trwałość. Podczas przycinania gałęzi, powstała w procesie chromowania gładka powierzchnia zapobiega również przywieraniu i gromadzeniu się żywicy na ostrzach.
 

Ostrze z wysokowęglowej japońskiej stali


Wysokiej jakości japońska stal wykorzystana do produkcji sekatorów, nożyc i pił ARS
 

Dobrej jakości stal to podstawa dobrej krawędzi tnącej.

Prezentowany produkt wyróżnia się długo trzymającym ostrość i wyjątkowo wytrzymałym ostrzem, które zawdzięcza swoje właściwości dzięki użytej specjalnie wyselekcjonowanej japońskiej stali.

Wyjątkową twardość nadaje ostrzu stop żelaza z dużą zawartością węgla. Następnie stop ten jest poddawany specjalnemu procesowi wyżarzania, dzięki któremu ostrze zyskuję odpowiednią elastyczność.

Niespotykana jakość wykonania oraz zastosowane materiały stanowią fundament niezwykłej mocy drzemiącej w narzędziach ARS.

 

3x dłuższa żywotność ostrza dzięki hartowaniu impulsowemu


Hartowanie impulsowe narzędzi ARS
 

Twardość 900HV - 950HV w skali Vickersa.

Zastosowanie przy produkcji nowatorskiej metody hartowania impulsowego, polegającej na ogrzewaniu i schładzaniu stali w ciągu kilku tysięcznych sekundy, przy użyciu prądu o wysokiej częstotliwości, umożliwiło nadanie ostrzu tego narzędzia niezwykłej twardości (powyżej jakiegokolwiek odczytu w skali Rockwella) jednocześnie przy zachowaniu wysokiej elastyczności.

Wykorzystanie technologii hartowania impulsowego umożliwiło stworzenie piły ręcznej do gałęzi, o parametrach zapewniających 3 razy większą wytrzymałość i żywotność, w stosunku do standardowych rozwiązań dostępnych na rynku.
 

Ekonomiczny system wymiennych ostrzy


Praktyczny system wymiennych ostrzy w sekatorach i piłach ARS
 

Dłuższa żywotność, mniejsze koszty.

Dla zwiększenia wygody, ograniczenia kosztów eksploatacji oraz wydłużenia żywotności narzędzi sadowniczych i ogrodniczych, w produkcie tym zastosowano ekonomiczny system części zamiennych umożliwiający swobodną i prostą wymianę zużytych lub uszkodzonych ostrzy.
 

Wygodna i ergonomiczna rączka

Przyjemny w dotyku materiał zapewniający stabilny chwyt.

Dla lepszej wygody użytkowania, uchwyty prezentowanego narzędzia zaprojektowano tak, aby maksymalnie zmniejszyć niepożądane obciążenia. Specjalna konstrukcja i materiały, z których wykonano rękojeści sprawiają, iż korzystanie z nich nie wywołuje zmęczenia dłoni i przedramion nawet podczas cięcia twardych materiałów, wymagających trzymania narzędzia z dużą siłą.
 

Piekielnie ostre zęby tnące w systemie TURBOCUT


TURBOCUT - zęby tnące ostre w 3 płaszczyznach
 

Szybka i agresywna charakterystyka cięcia.

Mając na uwadze wysokie oczekiwania stawiane przed ręcznymi piłami przeznaczonymi dla sadowników, ogrodników, pracowników leśnych i arborystów, w modelu tym zastosowano rewolucyjną technologię TURBOCUT, zapewniającą pile szybką i agresywną charakterystykę cięcia.

Dzięki zębom tnącym, precyzyjnie szlifowanym w aż 3 płaszczyznach, piła ta zapewnia ponadprzeciętną wydajność i tempo pracy, minimalizując przy tym wysiłek podczas piłowania.

System TURBOCUT znacząco redukuje ryzyko zakleszczenia piły oraz zapychania zębów tnących opiłkami drewna.
 

Kabura na piłę dopasowana do Ciebie


Regulacja zaczepów na pasek w kaburze do piły ARS

Specjalna prowadnica w kaburze do piły ARS
 

Skuteczne zabezpieczenie docenione przez profesjonalistów.

Praktyczna kabura wykonana z wytrzymałego tworzywa, ułatwiająca transport oraz przechowywanie piły, chroniąc ją przed uszkodzeniem lub przypadkowym stępieniem.

Kabura posiada prostą regulację zaczepów na pasek, umożliwiającą przyczepienie jej do pasa z dowolnej strony, dzięki czemu jest komfortowa w użytkowaniu zarówno dla prawo jak i lewo ręcznych użytkowników.

Dodatkowo przy wejściu do kabury zamocowana jest specjalna prowadnica, umożliwiająca gładkie wkładanie i wyjmowanie piły bez niszczenia ostrza jak i samej osłony.
 

Certyfikat jakości KWF

Certyfikat jakości KWF
 
Produkt ten został gruntownie przetestowany przez ”Niemieckie Centrum Pracy i Techniki Leśnej” i w rezultacie otrzymał renomowany certyfikat "KWF-PROFI", który świadczy o jego najwyższej jakości. Przyznane oznaczenie gwarantuje, iż przedstawiony produkt spełnia wszystkie wymagania obecnych standardów technicznych, a w szczególności standardów ekonomicznych, bezpieczeństwa, ergonomicznych i ekologicznych. Testowanie tego produktu obejmowało parametry techniczne narzędzia, praktyczne testy w leśnictwie oraz zapytania dotyczące jego praktycznego zastosowania.
 
 

Parametry techniczne

Podziałka zębów 4,0 mm
Waga 420 g
Długość całkowita 500 mm
Długość ostrza 320 mm
Grubość zębów 1,2 mm
 

Pobierz załącznik

ARS CT-32E Schemat

Schemat i lista części do piły ARS CT-32E

Pobierz załącznik (230.32k)

Produkty powiązane

Opinie

Średnia ocena:  0.00 (ilość opinii: 0)   
0%
0%
0%
0%
0%

Dodaj swoją opinię: