Prowadnica Oregon Single Rivet Intenz 140SDET041 35cm(14”) 3/8”NP 1,3mm

56,76 zł (z Vat)
46,15 zł netto

Darmowa wysyłka od 199 zł

30 dni na zwrot produktu

Dostawa w 24 godziny

Dodaj do listy życzeń

Opis produktu

Prowadnica Oregon z serii Single Rivet z wbudowanym systemem naciągu łańcucha Intenz. Zaprojektowana z myślą o użytkownikach wykonujących hobbystyczne prace przy drewnie - wokół domu, w garażu, czy na działce. Lekka konstrukcja ułatwia manewrowanie pilarką przy cięciu drewna, a niewielki promień wierzchołka prowadnicy zauważalnie redukuje ryzyko odbicia piły mechanicznej podczas pracy. Zębatka na nosie prowadnicy zamocowana pojedynczym nitem to rozwiązanie zapewniające dobrą relacje ceny do wytrzymałości, a mnogość modeli z tej serii pozwala na łatwe dopasowanie prowadnicy do posiadanej pilarki.

Nazwa serii: Single Rivet


Prowadnice do pilarek DuraCut

... dla użytkowników okazjonalnych.

 


przeznaczenie amatorskie

Single Rivet - Lekka, łatwa w manewrowaniu i bezpieczna.

Prowadnica Oregon Single Rivet to doskonały wybór dla osób tnących drewno na własne potrzeby lub używających pilarki kilka razy w roku. Lekka i poręczna konstrukcja to dobre rozwiązanie dla użytkowników dbających o otoczenie domu lub przygotowujących drewno opałowe


Zastosowanie zwężonej końcówki prowadnicy pozwoliło na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia niebezpiecznego zjawiska tzw. odbicia, czyli gwałtownego poderwania pilarki w stronę operatora spowodowanego najczęściej przez zetknięcie się górnej ćwiartki obwodu prowadnicy z twardym przedmiotem. Wspomniana konstrukcja nosa o zredukowanym promieniu zapewnia zwiększone bezpieczeństwo podczas cięcia, co jest szczególnie istotne przy pracy z piłą łańcuchową przez osoby o mniejszym doświadczeniu.


Seria prowadnic Single Rivet została zaprojektowana i wyprodukowana z myślą o użytkownikach potrzebujących korzystnego cenowo rozwiązania, które sprosta wszelkim nieprofesjonalnym zadaniom. Szeroka gama produktów z tej linii umożliwia bezproblemowe dopasowanie odpowiedniej prowadnicy do posiadanej pilarki. Dodatkowo kompatybilność większości modeli prowadnic Single Rivet z ostrzałką PowerSharp® umożliwiającą naostrzenie łańcucha w 4 sekundy, znacząco upraszcza serwisowanie układu tnącego piły łańcuchowej.


Najważniejsze zalety uniwersalnej prowadnicy Oregon Single Rivet:

 • Zmniejszone prawdopodobieństwo odbicia dzięki niewielkiemu promieniowi noska prowadnicy
 • Zwarta i lekka konstrukcja zapewniająca łatwość w manewrowaniu pilarką
 • Symetryczny kształt umożliwiający odwrotny montaż prowadnicy, przekładający się na jej dłuższą żywotność
 • Prosta w serwisowaniu
 • Zębatka na nosie prowadnicy mocowana jednym nitem - dobra relacja ceny do wytrzymałości
 • Dodatkowe otwory umożliwiające montaż ostrzałki systemu Oregon PowerSharp® w wybranych modelach


Prowadnica Single Rivet doskonale sprawdzi się w pilarkach elektrycznych i akumulatorowych oraz mniejszych piłach spalinowych o pojemności silnika do 35cm3.

Oregon Single Rivet to podstawowa seria prowadnic w rodzinie Oregon zastępująca dotychczasowe prowadnice Double Guard.

 
 

Typ noska: SDE


Nosek prowadnicy typ SDE
 

Typ noska prowadnicy SDE

- Podziałka prowadnicy: 3/8" Low profile
- Ilość zębów na nosku: 7
- Ilość nitów: 1

 
 

Podziałka: 3/8" (niski profil)


Podziałka układu tnącego 3/8 cala (niski profil)co to jest podziałka łańcucha?
 

Ten produkt jest zgodny z podziałką 3/8" (niski profil)

Co to jest podziałka układu tnącego?

Podziałka łańcucha jest to odległość pomiędzy osiami pierwszego i trzeciego nita (w dowolnym miejscu łańcucha) dzielona przez dwa. Podziałka w całym układzie tnącym (łańcuch, prowadnica, bęben sprzęgła) musi być taka sama. 

W przypadku tego produktu - podziałka wynosi 3/8 cala (Odległość pomiędzy trzema nitami to ok. 19 mm).
Ważne! W przypadku używanych łańcuchów tnących, odległość ta może się zwiększyć ze względu na zużycie łańcucha i jego właściwości rozciągające.

3/8 cala (niski profil) to powszechna podziałka stosowana w małych, lekkich pilarkach łańcuchowych, spalinowych bądź elektrycznych.

 

Zawsze idealnie napięty łańcuch z systemem Intenz


Technologia Intenz
 

Łatwa i skuteczna regulacja napięcia łańcucha.

 

System Oregon Intenz® to wbudowany bezpośrednio w prowadnicę specjalny mechanizm zębatkowy, umożliwiający szybką i łatwą regulację położenia łańcucha tnącego. To praktyczne rozwiązanie, zapewnia intuicyjny i wygodny sposób na odpowiednie napięcie łańcucha w pile, które jest niezbędne do efektywnej i długiej pracy całego układu tnącego.

Korzystanie z systemu Intenz eliminuje konieczność przytrzymywania prowadnicy za jej końcówkę podczas napinania łańcucha w celu ustawienia odpowiedniego kąta jej mocowania, a także ryzyko skaleczenia się o łańcuch tnący podczas tego zabiegu. Z kolei umieszczona w przystępnym miejscu na prowadnicy, poza obrysem pilarki, szczelina do regulacji położenia łańcucha niweluje uporczywy problem zapchanego, i często trudno dostępnego mechanizmu naciągu wbudowanego w pilarkę.

Właściwości systemu Intenz docenią w szczególności użytkownicy okazjonalni, nieposiadający dużego doświadczenia w użytkowaniu, serwisowaniu oraz regulacji pilarek, jak i właściciele modeli pił łańcuchowych starszego typu. W drugim przypadku zastosowanie prowadnicy wyposażonej we wspomniany system to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zapewnienie prawidłowego napięcia łańcucha tnącego.

Zalety systemu Oregon Intenz®:

 • Możliwość szybkiej i precyzyjnej regulacji napięcia łańcucha tnącego
 • Łatwy i wygodny dostęp do mechanizmu napinającego łańcuch, bez potrzeby oczyszczania śruby regulacyjnej w pilarce
 • Zapobiega przesuwaniu się prowadnicy do tyłu, a także zapewnia prawidłowy kąt jej mocowania podczas napinania łańcucha
 • Redukuje problem kłopotliwej regulacji łańcucha kluczem na tradycyjnej śrubie naciągowej, znajdującej się niejednokrotnie w niewygodnym położeniu dla użytkownika.
 • Prosty sposób na unowocześnienie pilarki spalinowej starszego typu
 
System Intenz
 

Jak korzystać z systemu napinania łańcucha Oregon Intenz?

Wystarczy delikatnie poluzować nakrętki montażowe prowadnicy, a następnie przekręcić zębatkę systemu Intenz® (korzystając z klucza bądź śrubokręta) zgodnie z ruchem wskazówek zegara do uzyskania wyczuwalnego oporu.

Prawidłowo napięty łańcuch, po chwyceniu go w połowie długości dolnej krawędzi prowadnicy, a następnie odciągnięciu i puszczeniu, powinien wrócić do poprzedniego położenia i nadal ściśle przylegać do prowadnicy. Gdy łańcuch tnący przylega zbyt mocno do prowadnicy (brak możliwości jego odciągnięcia), należy nieco go poluzować przekręcając zębatkę Intenz w przeciwnym kierunku.

Po prawidłowym wyregulowaniu położenia łańcucha pozostało już tylko dokręcić nakrętki mocujące na pokrywie pilarki i można już zaczynać pracę!

 
 

Prowadnica kompatybilna z systemem Oregon PowerSharp®

System precyzyjnego ostrzenia łańcucha w 4 sekundy

Prowadnica z tej serii daje możliwość zastosowania systemu Oregon PowerSharp®, umożliwiającego precyzyjne naostrzenie łańcucha tnącego w 4 sekundy. Dodatkowe otwory montażowe pozwalają na zamocowanie ostrzałki PowerSharp® na końcówce prowadnicy.

Do prawidłowego funkcjonowania systemu samoczynnego ostrzenia łańcucha tnącego PowerSharp® niezbędne są wszystkie jego elementy, w skład których wchodzi: dedykowany łańcuch tnący PowerSharp® wraz ze specjalnym kamieniem szlifierskim, odpowiednia prowadnica oraz ostrzałka PowerSharp®.

Ważne! Prezentowana prowadnica NIE zawiera wspomnianej nasadki ostrzącej, lecz umożliwia wykorzystanie już posiadanej np. zakupionej wcześniej w zestawie z oryginalną prowadnicą PowerSharp®.

 

Końcówka montażowa: A041


Końcówka montażowa A041
 

Końcówka montażowa A041

Końcówka montażowa A041 to najpopularniejszy kształt montażowy, stosowany w pilarkach o niższych mocach, szeroko dostępnych w sieciach handlowych. Wersja z systemem regulacji naciągu łańcucha posiada oznaczenie T041

 • Spotykana w pilarkach poniższych marek:

  Alpina, Bosch, Castor, Cub Cadet®, Dolmar, Echo®, Efco®, Einhell®, Homelite®, Husqvarna®, Ikra, Jonsered®, Makita®, McCulloch®, Oleo-Mac®, Partner, Poulan®/Poulan Pro®,  Ryobi®, Shindaiwa, Skil®, Tanaka®, Zenoah i inne
 
 

Długość prowadnicy: 14" - 35cm

Długość robocza prowadnicy


Parametr określający długość prowadnicy do pilarki dotyczy jej części roboczej.
Jest ona mierzona od miejsca, w którym prowadnica wychodzi z pilarki do jej końca tzw. noska. Określając długość prowadnicy NIE uwzględnia się długości końcówki montażowej, czyli części znajdującej się w pilarce.

W przypadku prowadnic Oregon do pilarek o jej długości, wyrażonej w calach informują dwie pierwsze cyfry kodu produktu np. 158SLGK095, oznacza że prowadnica ma długość 15 cali.

 
 
 

Parametry techniczne

Nazwa serii Single Rivet
Szerokość rowka 1,3 mm
Typ noska SDE
Podziałka 3/8" (niski profil)
Zastosowanie Hobby
Końcówka montażowa A041
Długość prowadnicy 14" - 35cm
 
 
 

Opinie

Średnia ocena:  0.00 (ilość opinii: 0)   
0%
0%
0%
0%
0%

Dodaj swoją opinię: