Wiosna to pora kiedy wszystko budzi się do życia, w tym również trawnik w twoim ogrodzie, który po zimie wymaga kilku podstawowych zabiegów aby znowu zachwycać swoją gęstością oraz kolorem. Sprawdź jak w 8 prostych krokach skutecznie zadbać o trawnik wiosną i przygotować go na zbliżający się sezon.
Słoneczne i gorące wakacje to czas, w którym musimy uważać nie tylko na siebie ale również zadbać o nasz trawnik. Zobacz 7 praktycznych porad jak zadbać o trawnik w trakcie upalnego lata.
Chcąc pozbyć się natrętnych chwastów, szpecących chaszczy czy po prostu idealnie wyrównać trawnik przy betonowym krawężniku, każdy użytkownik kosy przed rozpoczęciem pracy staje przed trudnym lecz niezwykle istotnym pytaniem. Jaką wybrać żyłkę?
Jednym z niezbędnych narzędzi w ”skrzynce” właścicieli ogrodów, działkowców, majsterkowiczów i rzeźbiarzy, jest pilarka elektryczna, która pod wieloma względami zostawia urządzenia spalinowe daleko w tyle ...

Zerwanie łańcucha Harvestera

Opublikowany:  lip 21, 2016 
Zachęcamy wszystkich do lektury artykułu na temat procesu Zerwania łańcucha harvestera, ryzyka z tym związanego oraz sposobów jego zmniejszenia.

Praca pilarką zimą

Opublikowany:  lip 21, 2016 
Przeczytaj w jaki sposób korzystać i jak dobrze przechowywać swoją pilarkę w okresie zimowym. Stosuj się do kilku prostych zasad aby dłużej cieszyć się swoją pilarką.

Jak odpowiednio naciągnąć łańcuch tnący?

Opublikowany:  lip 21, 2016 
Przeczytaj jak bardzo ważną rolę pełni dobrze naciągnięty łańcuch tnący na Twojej pilarce, w jaki sposób prawidłowo i bezpiecznie regulować naciąg łańcucha.

Oznaczenia łańcuchów

Opublikowany:  lip 21, 2016 
Dowiedz się gdzie znaleźć oznaczenie na łańcuchu tnących oraz co oznacza poszczególna cyfra wytłoczona na ogniwie prowadzącym.

Jak prawidłowo naostrzyć łańcuch pilarki

Opublikowany:  lip 21, 2016 
Dowiedz się jak prawidłowo naostrzyć łańcuch tnący przy użyciu ręcznych narzędzi ostrzących. Jakich kątów używać i do jakich zasad stosować się, aby Twój łańcuch był ostry zawsze tak jak nowy.
Głowica żyłkowa jest elementem eksploatacyjnym kosy, który najszybciej ulega zużyciu, dlatego też jest najczęściej wymienianą częścią kosy spalinowej. Dowiedz się w jaki sposób dokonać właściwego wyboru głowicy żyłkowej do Twojej kosy.
Dobór noża do kosiarki spalinowej lub elektrycznej

4 zasady użytkowania łańcucha tnącego

Opublikowany:  lip 21, 2016 
Poznaj 4 proste zasady użytkowania łańcucha tnącego, które wydłużą jego życie i zwiększą wydajność twojej pilarki.
Zakup odpowiedniego łańcucha tnącego, pasującego do posiadanego modelu piły spalinowej wydaje się trudnym zadaniem ze względu na mnogość nazw, symboli i parametrów. Wystarczy jednak lepiej poznać znaczenie kilku z nich, aby zostać ekspertem od doboru łańcuchów tnącyc

Wymiana bębna sprzęgła

Opublikowany:  lip 21, 2016 
Wymiana bębna sprzęgła jest prostą czynnością, która może być wykonana przez każdego właściciela pilarki spalinowej bez względu na jego poziom umiejętności technicznych. Do wymiany wystarczy odpowiedni klucz do świecy lub inne narzędzie (np. klucz nasadkowy), nowy bęben sprzęgła oraz kilka minut wolnego czasu.
Poznaj PowerSharp - opatentowany przez markę Oregon system szybkiego ostrzenia łańcucha. PowerSharp to nowatorskie rozwiązanie umożliwiające ostrzenie łańcucha w 4 sekundy, bez przerywania pracy, bez wizyty w serwisie, bez specjalistycznej wiedzy.